Členství

Dokumenty

Lidé z LPN

Aktivity LPN

Festivaly Fantazie

Přehled akcí

Literární soutěže

Fanziny

Slovníček

Přehled klubů

Jak založit SF klub

ČS Fandom

Diskuse

Kontaktujte nás

Linky


Literární soutěževýsledky soutěží || aktuální úzávěrky soutěží || přehled všech soutěží

Výsledky soutěží

Výsledky: 17. ročník O Stříbřitělesklý halmochron

1. Darth Zira - Pavilon šelem

2. Klepal Petr - Vánoční let

3. Kostelecká Jana - Tisíckrát zemřít

4. Vejsada Jan - Továrna na Neskutečno

5. Spurný Josef – Trauma

 

Výsledky: O nejlepší fantasy 2006

Na Parconu v Neratovicích 1.-3.9.2006 byly vyhlášeny výsledky soutěže O nejlepší fantasy. Pasováni do stavu rytířského titulem Lady a Sir byli:

Vladimír Němec za povídku Jiné světy, Lívia Hlavačková za povídku Drozd a Miroslav Hokeš za povídku Krev a kamení. Vítězem soutěže a Nositelem meče se stala Lívia Hlavačková.

 

Výsledky: O zlatou zebru

Letošní téma "Jede traktor, je to Zetor aneb zemědělské technologie v jiných vesmírech" zpracovali nejlépe:

1. Milan Březina: Bramboráři v Čechách

2. Darth Zira: Podobnost čistě náhodná

3. Dušan Hrazdíra: Ochutnej, je to docela dobré

 

Výsledky Vidoucí 2005

V kategorii odborné poroty:

1. Jakub Mařík „Nahanni“.

2. Milan Brabec „Náhrobek“.

3. Darth Zira „Čarodějnici nenecháš živu býti“.

V kategorii veřejné poroty:

1. Darth Zira „Čarodějnici nenecháš živu býti“.

2. Vendula Brunhoferová „Žabák číslo 358“.

3. Jakub Mařík „Nahanni“.

3. Tereza Horáčková „76 kroků tmy“.

 

Výsledky Darth Erben

1. Shade – Palpatine aneb Nová trilogie v kostce a Věra K. – V pasti.

2. Věra K. – Pokušení.

3. Shade – Monáda Sithu aneb výčitky věnované Sidiovi a Josef Šorm – Vodník Vader.

 nahoru 


Nejbližší uzávěrky

O Zlatého ysalamirie

V pořadí již čtvrtý ročník klání psavců bytostně spojeného s listopadovým KoprConem byl vyhlášen už na začátku prázdnin na Festivalu Fantazie:

Téma: Napište námět děje jedné z epizod budoucí, hrané Star Wars TV série. Děj seriálu se má odehrávat v časovém období mezi Epizodami III a IV a neměly by se v něm vyskytovat žádné z hlavních postav Hvězdných válek. Ovšem vaši imaginaci může naopak dráždit možnost zpracovat dětské a pubertálním období skywalkerovic dvojčat nebo známého světáka Hana Sola, kteří jsou v naší soutěži povolenými postavami. Do soutěže přihlašujte texty, které budou mít charakter námětu, nikoliv scénáře seriálové epizody.

Soutěžní regule: Zúčastnit se může každá původní, česky či slovensky psaná povídka ze světa Star Wars. Rozsah prací je omezen maximální délkou deseti normostran. Všechny přihlášené práce musí být anonymní. Uzávěrka soutěže je stanovena na 15. 10. 2006. Práce bude hodnotit fundovaná porota a to jak z pohledu jejich literární úrovně, tak znalostí faktografie světa STAR WARS. Všechny přihlášené povídky budou bez nároku na honorář zveřejněny ve fanzinu Koprconu a webových stránkách conu.

Povídky do soutěže zasílejte na dam@cswu.cz ve formátu doc nebo rtf. Na stejnou adresu směřujte i případné dotazy.

Uzávěrka 15. 10. 2006

 

RADEGAST 2k+6

SFK Radegast Kopřivnice vyhlašuje 5. ročník literární tématické soutěže Radegast 2k+6. Vaše povídka by neměla překročit rozsah 15 normostran, měla by být žánrově zařaditelná mezi sci-fi, fantasy nebo horor a hlavně v ději povídky musíte použít reálie, osoby nebo mytologii středoevropského prostoru. A je jen na vás, zda z minulosti, současnosti nebo budoucnosti.

Hodnocení bude anonymní a bude probíhat podobným způsobem jako hodnocení CKČ, s rozšířením o limit pro první místo. V praxi to znamená, že pokud získá povídka předem stanovených x% bodů z maximálního počtu, získá cenu za první místo. V opačném případě nejlepší vyhrává, ale z druhého místa a první není uděleno ;-)

Vyhlášení výsledků proběhne na Koprconu 17.-19.listopadu 2006 - pro tři nejlepší účastníky jsou připraveny zajímavé ceny.

Své povídky ve formátu rtf nebo txt (a případné dotazy) zasílejte na e-mail randalf@randalf.cz. Zasláním povídky do soutěže souhlasíte s jejím publikováním ve sborníku conu, webu Koprconu nebo klubovém fanzinu.

Uzávěrka 15. 10. 2006

 

Ježíšku, já chci plamenomet.

Povídky v žánru sci-fi, fantasy, horor, dosud nikde nepublikované a jinde nesoutěžící, krvavé, brutální, perverzní, hnilobné a jinak hnusné (ovšem ne literárně). Libovolný rozsah, počet neomezen. Soutěžní formulář ke stažení a další informace najdete na stránkách www.festivalfantazie.cz v sekci Ježíšku, já chci plamenomet.

První tři místa budou odměněna zajímavými cenami. Kniha s nejlepšími povídkami vyjde péčí nakladatelství Netopejr. Výsledky budou vyhlášeny a sbírka bude křtěna na Festivalu Fantazie 29. 6. - 8. 7. 2007 v Chotěboři.

Uzávěrka 11. 11. 2006

 

O dřevěného Turka 2006

Fantasy club Turkovci Benjaminovci pořádá soutěž v kategoriích:

1. Poezie - neomezený žánr

2. Próza - žánry fantasy, horor, či sci-fi se dvěma podkategoriemi Próza do 15 NS, Próza do 100 slov.

3. Scénář - do 20 NS.

Podmínky:

Max. 5 příspěvků v každé kategorii. Práce zasílejte poštou v pěti kopiích. Stránky očíslujte a scvakněte dohromady. Soutěž je anonymní - Na práci nepište žádné údaje, pouze do obálky s pracemi vložte papír se jménem a věkem, adresou, kontaktem a seznamem zaslaných prací. Některé kvalitní povídky budou odvysílány v rádiu Leonardo jako rozhlasová hra.

Vyhlášení proběhne na Pragoconu 2007. 1. místo: soška, diplom, kniha; 2.-3. místo: diplom, kniha; 4.-5. místo: diplom. Porota může rozhodnout o neudělení prvního místa.

Práce zasílejte na adresu Veronika Partiková, Strmá 10, Brno 616 00. Další info na parti@volny.cz.

Uzávěrka 30. 11. 2006

 

26. ročník Ceny Karla Čapka!

Své práce v žánru sci-fi, fantasy nebo hororu s fantastickými prvky zasílejte ve čtyřech čitelných papírových kopiích a jedné elektronické kopii na CD, disketě či e-mailem na adresu: Roman Paulík, Nová 174, 664 08 Blažovice (a zároveň roman.paulik@cz.abb.com)

Do obálky prosím přiložte:

1) průvodku obsahující Vaše jméno, přesnou adresu, kontaktní telefon a názvy všech zaslaných soutěžních prací (pokud je nedodáte v normovaném strojopise - 60 úderů na řádek, 30 řádek na stránku - vyznačte též přepočet rozsahu na normované stránky).

2) čestné prohlášení, že soutěžní práce dáváte k dispozici organizátorům soutěže pro jedno otištění bez nároku na honorář.

Nově vytvořená elektronická kopie (doc, rtf) není pro tento ročník povinná, ale je velmi žádoucí.

Do soutěže nemohou být zařazeny práce, které se již zúčastnily některého z předchozích ročníků, byly již publikovány v oficiálních tiskovinách či na internetu nebo jsou současně přihlášeny v jiné soutěži celostátního významu!

Upozorňujeme na vymezení soutěžních kategorií: mikropovídka (do 5 normovaných stran) – krátká povídka (6 – 20 NS) – povídka (21 – 60 NS) – novela (61 – 300 NS). Práce delší 300 NS nebudou do soutěže zařazeny.

Uzávěrka 30. 11. 2006

 

 nahoru 


Přehled literárních soutěží


 • Cena Karla Čapka
  Vrcholná fandomová soutěž dosud nepublikovaných literárních děl sci-fi a fantasy.
  Vyhlášení jejích výsledků dělá Parcon Parconem. Takřka libovolné (délkou i žánrem) práce jsou rozděleny do kategorií Krátká povídka, Dlouhá povídka a Román, novela a hodnoceny pokud možno reprezentativním vzorkem aktivních členů fandomu. Vítěz (zpravidla) jedné z kategorií (obvykle Dlouhé povídky) obdrží Mloka. Příspěvky se posílají ve čtyřech výtiscích (kvalitní tiskárna nebo strojopis).
  Adresa: Martin KOUTNÝ, hlavní koordinátor CKČ, Křížová 31, 674 01 Třebíč

 • O nejlepší fantasy
  Soutěž dosud nepublikovaných fantasy příběhů. Vítěz získává funkční meč a titul Nositel meče a bude jmenován mezi rytíře Řádu fantasy s titulem sir. Uzávěrka bývá každoročně 30. dubna, vyhlášení výsledků na Parconu. Příspěvky se posílají ve dvou výtiscích.
  Adresa: Egon Čierny, Matěchova 14, Praha 4, 140 00, telefon 02/ 4144 2120

 • Stříbřitělesklý halmochron
  Soutěž sci-fi povídek, nejlépe o cestování časem, pořádaná plzeňským klubem Andromeda. Uzávěrka vždy 31. března. Vítěz obdrží částečně funkční stříbřitělesklý halmochron. Příspěvky se posílají ve třech výtiscích (kvalitní tiskárna nebo strojopis) nebo ještě lépe na disketě (v T602 nebo M$ wokenní havěti). Obálku označte heslem HALMOCHRON.
  Adresa: Ľubomír ZÁBORSKÝ, Rabštejnská 32, Plzeň, 323 32
  lzaborsky@jad.ln.skoda.cz
  http://andromeda.sci-fi.cz

 • O cenu barda Marigolda
  Literární soutěž SFK Terminus Praha je vyhlašována každoročně začátkem září v kategoriích vědecká fantastika, fantasy, horor a pohádka. Slavnostní vyhlášení výsledků se koná na Pragoconu v lednu následujícího roku.
  Václav Fořtík, vafor@volny.cz
  http://www.mensa.cz/terminus/pragocon.htm

 • O železnou rukavici lorda Trollslayera
  Do soutěže se přijímají neotištěné sci-fi a fantasy povídky o délce nejvýše 16 normostran. Otištění povídky buď v samostatném sborníku, v časopise Dech draka nebo ve Zlatém draku.
  Uzávěrka soutěže je vždy 30. dubna!
  Hexaedr, Nám. Jiřího z Lobkovic 14, 130 00 Praha 3
  aquila@altar.cz

 • Ježíšku, já chci plamenomet
  Popis: 6. ročník literární soutěže brutálních, perverzních a vůbec hnusných (ovšem ne literárně) povídek vyhlašuje SFK Avalon Chotěboř, Martin Heisler a nakladatelství Netopejr. Uzávěrka 20.02.2002. Povídky v MS Word nebo T602, bez chyb! Vyhlášení na Avalconu. Nejlepší povídky vyjdou v knize.
  soutez.jezisek@seznam.cz.
  http://www.avalcon.cz

 • Můstek je váš
  o nejlepší povídku z druhé série Star Trek – The Next Generation. Další série v dalších letech. Dosud tiskem nepublikované (v knihách, časopisech a fanzinech nad 50 výtisků) povídky zasílejte jako .doc nebo .rtf do 20.02.2002 na adresu vaclav.pravda@seznam.cz. Uveďte plné jméno a poštovní adresu pro zaslání autorského výtisku a případně pseudonym pro uveřejnění.
  Pořadatelé si vyhrazují právo na jedno otištění ve fanzinu Zbraně Avalonu (porotou Akademie SF, F a H vyhlášen nejlepším fanzinem za roky 1998, 1999 a 2000) a uvedení na www stránkách SFK Avalon.
  Porotu tvoří SFK Avalon a vybraní trekkies. Ceny: knihy, časopisy, plastikové modely a jiné, první místo vstup zdarma na Eurocon. Vyhlášení proběhne v rámci Star Trek conu na Euroconu 2002.
  vaclav.pravda@seznam.cz
  http://www.avalcon.cz

 • O cenu Jima Dolara


  nahoru 


 • Akce

 • Festival Fantazie Speciál
  26.-29.10.2006 v Chotěboři se dozvíte další informace o LPN
 • Přednášky na Parconu
  Na Parconu-Taurconu 1.-3.9. v Neratovicích představila LPN své plány na seriál conů a podporu fanoušků
 • LPN obnovuje činnost
  22.2.2006 začíná nová etapa LPN, během roku 2006 se postupně probudí k činnosti


 • Soutěže

 • O Zlatého ysalamirie
  4. ročník Star Wars soutěže Uzávěrka: 15. 10. 2006
 • RADEGAST 2k+6
  Soutěž povídek se slovanskou mytologií Uzávěrka: 15. 10. 2006
 • Ježíšku, já chci plamenomet
  Povídky SF&F&H, nikde nepublikované a jinde nesoutěžící, krvavé, brutální, perverzní, hnilobné a jinak hnusné (ovšem ne literárně) Uzávěrka: 11. 11. 2006
 • O dřevěného Turka
  Fantasy club Turkovci Benjaminovci pořádá soutěž v kategoriích Poezie, Próza (do 15 NS, do 100 slov), Scénář Uzávěrka: 30. 11. 2006
 • 26. ročník Ceny Karla Čapka
  Nejstarší a nejprestiznější soutěž vyhlášena! Uzávěrka: 30. 11. 2006


 • Časopisy a weby

 • Ikarie
  Měsíčník science fiction
 • Pevnost
  Science fiction a fantasy magazín
 • Fantázia
  Science fiction a fantasy magazín
 • Sarden
  Denně novinky ze světa fantastiky
 • Fantasy Planet
  Rozsáhlý svět fantastiky na rozsáhlém webu


 • webdesign (c) 2001
  Lt.Cmdr. ALKO   &   Gudrun z Landaldy